עריכה: שמואל מורן
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן
עריכה: שמואל מורן
הם מקננים בקיץ בגומה מוסתרת היטב על הקרקע. בסתיו ובחורף הם חיים בלהקות קטנות (15–30 פרטים), לעיתים הלהקות כוללות מיני ציפורים אחרים בעלי אורח חיים דומה (כגון זרעית השדה).
נפוץ ברמת הגולן, בגליל התחתון, בגליל המזרחי, במורדות הגלבוע, ובשומרון.
נדידת אוכלוסייה: עוברים את החורף בעיקר בנגב הצפוני.
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן
עריכה: שמואל מורן
הם מקננים בקיץ בגומה מוסתרת היטב על הקרקע. בסתיו ובחורף הם חיים בלהקות קטנות (15–30 פרטים), לעיתים הלהקות כוללות מיני ציפורים אחרים בעלי אורח חיים דומה (כגון זרעית השדה).
נפוץ ברמת הגולן, בגליל התחתון, בגליל המזרחי, במורדות הגלבוע, ובשומרון.
נדידת אוכלוסייה: עוברים את החורף בעיקר בנגב הצפוני.
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן
עריכה: שמואל מורן
הם מקננים בקיץ בגומה מוסתרת היטב על הקרקע. בסתיו ובחורף הם חיים בלהקות קטנות (15–30 פרטים), לעיתים הלהקות כוללות מיני ציפורים אחרים בעלי אורח חיים דומה (כגון זרעית השדה).
נפוץ ברמת הגולן, בגליל התחתון, בגליל המזרחי, במורדות הגלבוע, ובשומרון.
נדידת אוכלוסייה: עוברים את החורף בעיקר בנגב הצפוני.
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן
עריכה: שמואל מורן
הם מקננים בקיץ בגומה מוסתרת היטב על הקרקע. בסתיו ובחורף הם חיים בלהקות קטנות (15–30 פרטים), לעיתים הלהקות כוללות מיני ציפורים אחרים בעלי אורח חיים דומה (כגון זרעית השדה).
נפוץ ברמת הגולן, בגליל התחתון, בגליל המזרחי, במורדות הגלבוע, ובשומרון.
נדידת אוכלוסייה: עוברים את החורף בעיקר בנגב הצפוני.
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן
עריכה: שמואל מורן
הם מקננים בקיץ בגומה מוסתרת היטב על הקרקע. בסתיו ובחורף הם חיים בלהקות קטנות (15–30 פרטים), לעיתים הלהקות כוללות מיני ציפורים אחרים בעלי אורח חיים דומה (כגון זרעית השדה).
נפוץ ברמת הגולן, בגליל התחתון, בגליל המזרחי, במורדות הגלבוע, ובשומרון.
נדידת אוכלוסייה: עוברים את החורף בעיקר בנגב הצפוני.
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן
עריכה: שמואל מורן
הם מקננים בקיץ בגומה מוסתרת היטב על הקרקע. בסתיו ובחורף הם חיים בלהקות קטנות (15–30 פרטים), לעיתים הלהקות כוללות מיני ציפורים אחרים בעלי אורח חיים דומה (כגון זרעית השדה).
נפוץ ברמת הגולן, בגליל התחתון, בגליל המזרחי, במורדות הגלבוע, ובשומרון.
נדידת אוכלוסייה: עוברים את החורף בעיקר בנגב הצפוני.
שידור קולות מצוקה מוקלטים בשעות היום. ההקלטה מתבצעת כאשר הציפור מוחזקת ביד. אפשר להשתמש בהקלטות עפרוני ענק לכל מיני משפחת העפרונים. הקול משודר ברמקולים בעוצמה חזקה וצריך לכסות את כל שטח השדה. הרמקולים מוצבים בגובה 2.5 מטר בצד השדה ממנו נושבת הרוח. תדירות השידור תלויה בזמן שלהקת הציפורים חוזרת לשדה ותקופת רגישות הנבטים לנזק (בדרך כלל 2–3 שבועות לאחר נביטה). מקובל שמשך השידור בין 30 ל-240 שניות. ההפסקה בין שידורים היא בין 3 ל-45 דקות. בדרך כלל, מספר השידורים לדחיית להקה הוא 3–10. לעתים נשאר חלק קטן מהציפורים בשדה. אפשר להפעיל את הרמקולים במשך חודשיים מבלי שתפגע יעילות ההרחקה של הציפורים.
רמקול להשמעת קולות מצוקה בשדה
צילום: שמואל מורן